02-11-17

Чому протікає водостічна система?

ринва з протіканням

Водостічна система призначена для захисту фасаду від вологості. Вплив вологи на будівельний матеріал може бути справді руйнівним, і мусимо сказати, що з такою проблемою пізніше не так легко справитись. Ринви повинні бути монтовані щільно, щоб правильно виконувати свою функцію. На жаль, іноді буває, що незважаючи на наші зусилля, є протікання. Як справитися з ними?

Що треба знати, за протікання ринв? Потрібно перевірити, чи є на фасаді мокрі сліди (ви можете зробити це самостійно, виливати воду в ринви і блокувати витік на мить або уважно поглянути на будівлю в дощовий день). Якщо ви помітите  тривожні симптоми, починайте протидіяти їм якомога швидше – не дозволяйте воді руйнувати будівлю! Але перш ніж почнемо відновлювати водостічну систему, давайте спробуємо з’ясувати, що могло спричинити ці проблеми, – тож ми зможемо краще запобігти їх у майбутньому.

Чому протікає водостічна система?

Однією з найпоширеніших причин витоку у водостічних системах є тепловий рух ринв, особливо коли одна частина системи піддається впливу сонячного світла, а інша затінена  деревом. Нерівномірне потепління ринви може призвести до витоку на стиках – оскільки контактні частини водостоку мають не однаковий розмір, хоча під час встановлення вони чудово примикають один до одного. Також можуть виникати загальні помилки встановлення, наприклад, занадто мало кронштейнів. Подібні проблеми виникають і в системах, де замінені деталі – наприклад, на старих кронштейнах висить нова ринва. У цій ситуації витоки можуть бути пов’язані з тим, що діаметри ринв від різних виробників можуть дещо відрізнятися, навіть якщо описи продукту однакові. Під впливом теплових рухів, ринва може вислизнути з кріплення та витікати у витік. Звичайно, під час надзвичайно сильних штормів водостічні системи можуть бути пошкоджені механічно.

Отже, як боротися з проблемою витоку водостічних систем? Якщо на їх поверхні спостерігається незначний механічний пошкодження, може бути використаний спеціальний ущільнювальний продукт (його основним активним інгредієнтом може бути, наприклад, гума). Якщо причина витоку пошкоджена або зламана, слід спробувати витягнути прокладку або виправити позицію ринви та перемістити муфту. Коли наведені вище методи не допомагають – ми можемо замінити протікаючи елемент. Але давайте пам’ятаємо, купувати його  того ж виробника, як і раніше. Тільки це дає нам гарантію, що система буде підтримувати безперервність, і всі частини матимуть однакові розміри. Це гарантує стійкість елементів до ковзання (звуження  і розширення зі зміною природніх умов)