04-07-19

Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв «Вежа. Де?Конструкція»

З 27 червня по 3 липня у Львові відбувся міжнародний фестиваль архітектури та мистецтва «ВЕЖА». Цьогорічний Фестиваль названий  «Де?Конструкція», пройшов під гаслом «Архітектура, яка об’єднує» та присвячений темі пошуку конструктивного діалогу поміж мистецтвами.

У рамках фестивалю пройшли архітектурно-мистецькі заходи приурочені 140-річчю Казимира Малевича, 100-річчю з дня смерті Івана Левинського, а також проголошенню 2019-го роком французької мови в Україні. Родзинкою фестивалю, що відбувся, були авторські лекції, які провели запрошені спеціальні гості:  Мартін Дуплантьє – президент Національної асоціації Архітектури у Франції; Дмитро Антонюк – заслужений архітектор України;  Ольга Клейтман – засновник, керівник і архітектор SBM Studio; Дорота Козяра – президент архітектурної студії в Мілані; Аттіліо Террагні – професор Політехніки у Мілані, в університетах Австралії, Німеччини (Dessau) та Іспанії.

Програма Архітектурно-мистецьких заходів вразила відвідувачів своєю різноманітністю. Гості Фестивалю мали змогу познайомитись з проектами молодих віденських архітекторів на виставці «YoVA4», відвідати архітектурний кінофестиваль,  проектний семінар (макетний воркшоп). Також для відвідувачів були проведені  архітектурні квести та нічна екскурсія по загадковому місту Львів.  Крім того, 2 липня, поїздка до Свіржського замку, де гостей Фестивалю чекали замальовки на природі  та мистецький пікнік. А для найменших відвідувачів провели цікаву програму з різноманітними дитячими майстер-класами.

Фестиваль проходив в новоствореному  Центрі архітектури дизайну та урбаністики «Порохова вежа», а також у Інституті архітектури НУ «Львівська політехніка», Національному лісотехнічному університеті тощо.

Компанія Galeco традиційно і вже щорічно відвідує архітектурний фестиваль «ВЕЖА» у Львові.
Нагадаємо, вперше Фестиваль української архітектури «ВЕЖА: пошук ідентичності» відбувся торік та був присвячений 110-річчю від часу створення першого громадського об’єднання архітекторів у Львові.

 

Оксана Романець