15-09-17

Витрати води на землі

Вода є найважливішим компонентом живих організмів. Вміст води в організмі дорослого людини досягає 70% і, хоча вона і не є поживним речовиною, мінерали в ній необхідні для належного функціонування. Людина не може зберігати воду в своєму тілі без поповнення рідини, тому він повинен приймати в середньому 2-3 літра на день.

Сьогодні існує поширене переконання в тому, що вода присутня скрізь, і її є дуже багато. Це правда . Водні ресурси поновлюються, а 2/3 земля складається з води, проте питна вода становить лише 1%!

Є кілька причин виснаження водних ресурсів: зміна клімату, забруднення, танення льодовиків, збройні конфлікти. Крім того, в останні десятиліття спостерігається різке зростання людського населення на Землі. В даний час на ньому живе більше 7 мільярдів людей, і прогнози передбачають, що до 2050 року ця цифра зросте ще на 2 мільярди. Прогресивне демографічне зростання призводить до погіршення якості, кількості та доступності чистої води у світі.

Тим часом, багато людей просто витрачають ресурси у світі. Середнє споживання води в світі на місяць становить близько 103 літрів, а в середньому в Європі споживається до 200 літрів води в день, середньо статичний американець – 400 літрів, а найбідніший в Африці всього 5 літрів! За даними Організації Об’єднаних Націй, абсолютний мінімум, необхідний для виживання, становить 20 літрів на особу.

Величезна кількість питної води використовується у всьому процесі виробництва продуктів харчування (вирощування рослин, тваринництво, остаточна підготовка тощо). 70% світового споживання чистої води припадає на сільське господарство.

[Інформація, зібрана на підставі ст. Рафал Кароль Вужицький під назвою ” “Проблема води на світанку зовсім не приходить”).